TSO Medical Hungary csapata a Viverumban
A TSO Medical Hungary Kft. célja a hazai sportélet és sportegészségügy támogatása a legmodernebb technológiákkal és sportszakmai tanácsadással. A Viverum és a TSO Medical Hungary egyetért a prevenció fontosságában a sport területén, és együttműködésükkel segíteni szeretnék a környéken működő sportegyesületeket,sportolókat és sportolni szeretőket.
Sport és mozgásszervi rehabilitáció
A mozgásszervi rehabilitáció és a sportrehabilitációs kezelések fontos szerepet játszanak a sérülések, betegségek vagy műtétek utáni gyógyulásban, valamint a sportteljesítmény javításában.
Sportrehabilitáció:
A sportrehabilitáció a sportolók számára kifejlesztett rehabilitációs programokat jelenti, amelyek segítenek a sportbalesetek utáni gyógyulásban és a sportteljesítmény javításában. A célja a sérülések megelőzése, a rehabilitáció, az erőnlét javítása és a sportteljesítmény optimalizálása.
A sportrehabilitáció különleges technikákat és gyakorlatokat foglal magában, amelyek sportágtól, sérüléstípustól és az egyéni szükségletektől függően változhatnak.
A sportrehabilitáció során gyakran alkalmaznak fizioterápiát, erősítő és stabilizáló gyakorlatokat, rehabilitációs edzésprogramokat és speciális sportág-specifikus terápiákat. Mind a mozgásszervi rehabilitáció, mind a sportrehabilitáció során fontos az orvosi felügyelet és a szakértői útmutatás.
Az egyéni rehabilitációs programot az orvos vagy a szakember a beteg vagy sportoló állapotának és céljainak figyelembevételével alakítja ki. A terápia általában fokozatosan épül fel, a könnyebb gyakorlatoktól kezdve a nehezebbek felé haladva, hogy elkerüljék az újabb sérülések vagy visszaesések kockázatát.
Mozgásszervi rehabilitáció:
A mozgásszervi rehabilitáció az olyan sérülések vagy betegségek utáni gyógyulási folyamat, amelyek hatással vannak a csontokra, az izmokra, az ízületekre vagy az idegekre. A célja a funkcionális képességek helyreállítása, a fájdalom enyhítése, a mozgékonyság és az egyensúly javítása, valamint az életminőség javítása.
A mozgásszervi rehabilitáció magában foglalhat fizioterápiát, manuálterápiát, masszázst, elektroterápiát és egyéb kezelési módszereket. A kezelés egyénre szabott és az adott személy sérülésének vagy betegségének függvényében
Sportrehab
Egyéni és csoportos gyógytorna
A gyógytorna, olyan terápiás eljárás, amely a mozgás és a testi aktivitás használatával javítja a betegek egészségét, gyógyulását és funkcionális képességeit. A gyógytorna általában gyógytornász vagy a fizioterapeuta felügyelete alatt történik, és az egyén specifikus állapotára és céljaira szabott gyakorlatokat és terápiás módszereket tartalmaz.
Fájdalomcsillapítás
A gyógytorna segíthet enyhíteni a krónikus fájdalmat, például hát-, nyak- vagy ízületi fájdalmat. A gyakorlatok és terápiás módszerek segíthetnek a fájdalomcsillapításban és a fájdalom okainak kezelésében.
Mozgáskorlátozottság csökkentése
Azok, akik korlátozott mozgékonysággal vagy csökkent funkcionális képességekkel rendelkeznek, a gyógytorna általában javítani tudja az izomtónust, az egyensúlyt, a koordinációt és a mozgástartományt. Ezáltal növelhetik a mobilitást és a függetlenséget a mindennapi tevékenységek végzésében.
Rehabilitáció és sérülések utáni gyógyulás
A gyógytorna fontos szerepet játszik a sérülések vagy műtétek utáni rehabilitációban. Az egyén állapotának és sérülésének függvényében a gyógytorna segíthet visszanyerni az elveszett funkciókat, erősíteni az izmokat, javítani az ízületek stabilitását és helyreállítani a normális mozgásmintákat.
Testtartás javítása
A helytelen testtartás gyakran okozhat különböző egészségügyi problémákat és fájdalmakat. A gyógytorna segíthet javítani a testtartást, erősítheti a hátizmokat, és elősegítheti a helyes testtartást a mindennapi életben és a sporttevékenységek során.
Gyakorlatok
A gyógytornában rendszeresen végzett speciális gyakorlatok segíthetnek a mobilitás, az erőnlét és az egyensúly fejlesztésében. Ezek a gyakorlatok általában a specifikus betegség, sérülés vagy állapot függvényében kerülnek kiválasztásra.
Kézi terápia
Ez a technika a kézi manipulációra és terápiás masszírozásra épül. A terapeuta kézzel gyakorol nyomást, húzást vagy nyújtást az izmokra vagy ízületekre, hogy javítsa a mozgékonyságot, csökkentse a feszültséget és enyhítse a fájdalmat.
Elektroterápia
Ez a módszer elektromos stimulációt alkalmaz az izmokban vagy az idegrendszerben. Elektromos áramot használnak a fájdalom enyhítésére, az izomkontrakció serkentésére vagy a gyulladás csökkentésére.
Fontos megemlíteni
A gyógytorna egyéni igényekre és állapotra szabottan történik, és az előrehaladás fokozatos és biztonságos módon történik. Ahhoz, hogy megkapja a legmegfelelőbb gyógytornászati kezelést, konzultáljon kollégáinkkal, akik segítenek egyénre szabott terápiás programot kialakítani.
Állapotfelmérések
A felmérések a prevencióban, a sportteljesítmény optimalizálásaban a rehabilitáció nyomonkövetésében vagy a sportba való mielőbbi visszatérés döntéshozatalában is fontos szerepet játszanak. Az egyéni elemzések segítenek a teljesítmény maximalizálásában valamint a sérülések minimalizálásában.
A biomechanikai állapotfelmérés:
Komplex és objektív kép, a legmodernebb eszközparkkal, a felső és alsó végtagi izomcsoportok állapotáról vagy az oldalak közötti izomerőkülönbbségekről. A méréseket tapasztalt specialisták végzik, és sportolók mellett megelőzés céljából egészséges sportkedvelő embereknek is ajánljuk. Hasznos lehet továbbá a szülők számára, hogy eldöntsék gyermekük izomzata, csontozata, izületei alkalmasak-e a kiválasztott sportágban való eredményességhez.
Ergospirometriás teljesítménydiagnosztika:
Az ergospirometriás diagnosztika egy speciális tesztelési módszer, amely kombinálja az ergometriát (vagyis a terheléses vizsgálatot) és a spirometriát (a légzésfunkció mérését). Ez a vizsgálat lehetővé teszi az orvosok számára, hogy átfogó képet kapjanak a beteg kardio-pulmonális állapotáról, vagyis a szív- és érrendszeri, valamint a légzőrendszeri funkciókról terhelés alatt. Az ergospirometriás teszt segítségével mérhetők a szívritmus, a légzési áramlások és a vér oxigénszintje terheléses helyzetben, így pontosabb diagnózist lehet felállítani különféle kardio-pulmonális betegségekről és állapotokról, valamint a sportteljesítményt is lehet vele mérni.
Ez a diagnosztikai eljárás alkalmas arra, hogy a vizsgált személy edzettségi állapotáról, terhelhetőségéről, valamint a komoly fizikai erőfeszítés során várható kockázatokról információt nyújtson. Korai stádiumban felismerhetők a szívizomzat működési zavarai (például kezdődő koszorúér betegség, szívizom-elfajulás, szívbillentyű betegség) felmérhetők a keringési rendszer terhelésre adott kóros válaszai, amely az érelmeszesedés és a magas vérnyomás kialakulásáról adhat felvilágosítást.
Jelezhető a COPD (krónikus obsztruktív tüdőbetegség) kialakulásának kezdete.
Fogyókúrás edzésprogramhoz meghatározható a maximális zsírégetéshez szükséges terhelési szint.
Tecnobody D-Wall edzések
A Tecnobody D-Wall egy innovatív edzésrendszert kínál, amely az interaktív technológiát ötvözi a funkcionális edzéssel. A D-Wall rendszer falba épített érzékelőket és képernyőket használ, amelyek segítségével a felhasználók interaktív edzéseket végezhetnek. Az edzések során a felhasználóknak különböző funkcionális mozgásokat kell végrehajtaniuk, miközben a képernyőn megjelenő instrukciók és játékok segítségével motiváltak maradnak. A D-Wall edzések változatosak és személyre szabhatók, így alkalmasak mind az egyéni edzésprogramokhoz, mind a csoportos tréningekhez. Ezek az edzések javíthatják az egyensúlyt, az erőt, a koordinációt és az állóképességet, miközben élvezetes és motiváló környezetben történnek.
https://www.facebook.com/tsomedical/videos/tecnobody-d-wall/826675967771342/
Sportrehab
Legjellemzőbb tünetek
Ízületi kopás, duzzanat
Ízületi fájdalom, merevség
Mozgáskorlátozottság
Instabilitás, egyenetlen tartás
Zsibbadás, gyengeség
Ficamok, törések, szakadások, húzódások vagy rándulások
Sportrehab
Leggyakoribb betegségek
Az ízületek kopása és leromlása miatt jelentkező betegség. A leggyakrabban érintett ízületek a térd, a csípő, az ujjak és a gerinc. A tünetek közé tartozhatnak az ízületi fájdalom, merevség, duzzanat, csökkent mozgékonyság és az érintett területek gyengesége.
Az autoimmun betegség, amelyben az immunrendszer a saját szöveteket támadja meg, különösen az ízületeket. A tünetek közé tartozhatnak az ízületi fájdalom, duzzanat, merevség, gyengeség, reggeli merevség és a mozgáskorlátozottság.
Ide tartoznak például a gerincferdülés (scoliosis), a gerincsérv (gerincvelői sérv) és a gerincdeformitások. A tünetek változhatnak a betegségtől függően, de gyakori tünetek lehetnek a hátfájás, a merevség, az egyenetlen tartás, a korlátozott mozgékonyság és a zsibbadás vagy gyengeség az érintett területeken.
A csontritkulás során a csontok elveszítik sűrűségüket és erejüket, ami növeli a törések kockázatát. Gyakori tünetek lehetnek a hát- vagy csípőfájdalom, a csökkenő testmagasság, a könnyű törések és a görbült testtartás.
A sportolás során vagy balesetek következtében különböző mozgásszervi sérülések fordulhatnak elő, például ficamok, törések, szakadások, húzódások vagy rándulások. A tünetek változhatnak a sérülés típusától és súlyosságától függően, de általában fájdalom, duzzanat, korlátozott mozgékonyság és instabilitás jelentkezhet.