Sportrehab

2024. januártól

TSO Medical Hungary csapata a Viverumban

A TSO Medical Hungary Kft. célja a hazai sportélet és sportegészségügy támogatása a legmodernebb technológiákkal és sportszakmai tanácsadással. A Viverum és a TSO Medical Hungary egyetért a prevenció fontosságában a sport területén, és együttműködésükkel segíteni szeretnék a környéken működő sportegyesületeket,sportolókat és sportolni szeretőket.

Sport és mozgásszervi rehabilitáció

A mozgásszervi rehabilitáció és a sportrehabilitációs kezelések fontos szerepet játszanak a sérülések, betegségek vagy műtétek utáni gyógyulásban, valamint a sportteljesítmény javításában.

Sportrehabilitáció:

A sportrehabilitáció a sportolók számára kifejlesztett rehabilitációs programokat jelenti, amelyek segítenek a sportbalesetek utáni gyógyulásban és a sportteljesítmény javításában. A célja a sérülések megelőzése, a rehabilitáció, az erőnlét javítása és a sportteljesítmény optimalizálása.

A sportrehabilitáció különleges technikákat és gyakorlatokat foglal magában, amelyek sportágtól, sérüléstípustól és az egyéni szükségletektől függően változhatnak.

A sportrehabilitáció során gyakran alkalmaznak fizioterápiát, erősítő és stabilizáló gyakorlatokat, rehabilitációs edzésprogramokat és speciális sportág-specifikus terápiákat. Mind a mozgásszervi rehabilitáció, mind a sportrehabilitáció során fontos az orvosi felügyelet és a szakértői útmutatás.

Az egyéni rehabilitációs programot az orvos vagy a szakember a beteg vagy sportoló állapotának és céljainak figyelembevételével alakítja ki. A terápia általában fokozatosan épül fel, a könnyebb gyakorlatoktól kezdve a nehezebbek felé haladva, hogy elkerüljék az újabb sérülések vagy visszaesések kockázatát.

Mozgásszervi rehabilitáció:

A mozgásszervi rehabilitáció az olyan sérülések vagy betegségek utáni gyógyulási folyamat, amelyek hatással vannak a csontokra, az izmokra, az ízületekre vagy az idegekre. A célja a funkcionális képességek helyreállítása, a fájdalom enyhítése, a mozgékonyság és az egyensúly javítása, valamint az életminőség javítása.

A mozgásszervi rehabilitáció magában foglalhat fizioterápiát, manuálterápiát, masszázst, elektroterápiát és egyéb kezelési módszereket. A kezelés egyénre szabott és az adott személy sérülésének vagy betegségének függvényében

Állapotfelmérések

A felmérések a prevencióban, a sportteljesítmény optimalizálásaban a rehabilitáció nyomonkövetésében vagy a sportba való mielőbbi visszatérés döntéshozatalában is fontos szerepet játszanak. Az egyéni elemzések segítenek a teljesítmény maximalizálásában valamint a sérülések minimalizálásában.

A biomechanikai állapotfelmérés:

Komplex és objektív kép, a legmodernebb eszközparkkal, a felső és alsó végtagi izomcsoportok állapotáról vagy az oldalak közötti izomerőkülönbbségekről. A méréseket tapasztalt specialisták végzik, és sportolók mellett megelőzés céljából egészséges sportkedvelő embereknek is ajánljuk. Hasznos lehet továbbá a szülők számára, hogy eldöntsék gyermekük izomzata, csontozata, izületei alkalmasak-e a kiválasztott sportágban való eredményességhez.

Ergospirometriás teljesítménydiagnosztika:

Az ergospirometriás diagnosztika egy speciális tesztelési módszer, amely kombinálja az ergometriát (vagyis a terheléses vizsgálatot) és a spirometriát (a légzésfunkció mérését). Ez a vizsgálat lehetővé teszi az orvosok számára, hogy átfogó képet kapjanak a beteg kardio-pulmonális állapotáról, vagyis a szív- és érrendszeri, valamint a légzőrendszeri funkciókról terhelés alatt. Az ergospirometriás teszt segítségével mérhetők a szívritmus, a légzési áramlások és a vér oxigénszintje terheléses helyzetben, így pontosabb diagnózist lehet felállítani különféle kardio-pulmonális betegségekről és állapotokról, valamint a sportteljesítményt is lehet vele mérni.

Ez a diagnosztikai eljárás alkalmas arra, hogy a vizsgált személy edzettségi állapotáról, terhelhetőségéről, valamint a komoly fizikai erőfeszítés során várható kockázatokról információt nyújtson. Korai stádiumban felismerhetők a szívizomzat működési zavarai (például kezdődő koszorúér betegség, szívizom-elfajulás, szívbillentyű betegség) felmérhetők a keringési rendszer terhelésre adott kóros válaszai, amely az érelmeszesedés és a magas vérnyomás kialakulásáról adhat felvilágosítást.

Jelezhető a COPD (krónikus obsztruktív tüdőbetegség) kialakulásának kezdete.

Fogyókúrás edzésprogramhoz meghatározható a maximális zsírégetéshez szükséges terhelési szint.

Tecnobody D-Wall edzések

A Tecnobody D-Wall egy innovatív edzésrendszert kínál, amely az interaktív technológiát ötvözi a funkcionális edzéssel. A D-Wall rendszer falba épített érzékelőket és képernyőket használ, amelyek segítségével a felhasználók interaktív edzéseket végezhetnek. Az edzések során a felhasználóknak különböző funkcionális mozgásokat kell végrehajtaniuk, miközben a képernyőn megjelenő instrukciók és játékok segítségével motiváltak maradnak. A D-Wall edzések változatosak és személyre szabhatók, így alkalmasak mind az egyéni edzésprogramokhoz, mind a csoportos tréningekhez. Ezek az edzések javíthatják az egyensúlyt, az erőt, a koordinációt és az állóképességet, miközben élvezetes és motiváló környezetben történnek.

https://www.facebook.com/tsomedical/videos/tecnobody-d-wall/826675967771342/

Sportrehab

Leggyakoribb betegségek

Az ízületek kopása és leromlása miatt jelentkező betegség. A leggyakrabban érintett ízületek a térd, a csípő, az ujjak és a gerinc. A tünetek közé tartozhatnak az ízületi fájdalom, merevség, duzzanat, csökkent mozgékonyság és az érintett területek gyengesége.

Az autoimmun betegség, amelyben az immunrendszer a saját szöveteket támadja meg, különösen az ízületeket. A tünetek közé tartozhatnak az ízületi fájdalom, duzzanat, merevség, gyengeség, reggeli merevség és a mozgáskorlátozottság.

Ide tartoznak például a gerincferdülés (scoliosis), a gerincsérv (gerincvelői sérv) és a gerincdeformitások. A tünetek változhatnak a betegségtől függően, de gyakori tünetek lehetnek a hátfájás, a merevség, az egyenetlen tartás, a korlátozott mozgékonyság és a zsibbadás vagy gyengeség az érintett területeken.

A csontritkulás során a csontok elveszítik sűrűségüket és erejüket, ami növeli a törések kockázatát. Gyakori tünetek lehetnek a hát- vagy csípőfájdalom, a csökkenő testmagasság, a könnyű törések és a görbült testtartás.

A sportolás során vagy balesetek következtében különböző mozgásszervi sérülések fordulhatnak elő, például ficamok, törések, szakadások, húzódások vagy rándulások. A tünetek változhatnak a sérülés típusától és súlyosságától függően, de általában fájdalom, duzzanat, korlátozott mozgékonyság és instabilitás jelentkezhet.