Tomoszintézises mammográfia
A rendszeres emlőszűrés életet menthet. Panaszmentes nőknek megelőző jelleggel 35 éve felett évente ajánlott elvégezni. Csúcstechnológiás GE Pristina készülékünkkel elenyésző sugárterheléssel, szakképzett, tapasztalt és empatikus asszisztensekkel folyik a vizsgálat. A távleletezést Dr. Forrai Gábor PhD, radiológus főorvos és hozzáértő csapata végzi. Amennyiben rendellenességet észlelünk, megszervezzük önnek a szövettani mintavételt.
A mellkompresszió szabályozható és sokkal enyhébb, mint a hagyományos mammográfiai vizsgálatnál ezért kevésbé kellemetlen. Kisméretű emlőről is tud fájdalommentes képet készíteni. Az emlőtomoszintézis a hagyományos mammográfiás vizsgálathoz képest 41,5%-al több invaziv emlőrákot képes kimutatni.
A vizsgálatnak nincs mellékhatása.
Komplex emlődiagnosztika
Minden nőnek javasolt emlőpanaszok esetén.
Emlőpanaszok:
Emlőben tapintható csomók, emlőbimbó váladékozása, sebesedése, szokatlan érzékenysége, az elő bőrének behúzódása, családi halmozódás, öröklésre való hajlam esetén, korábbi műtét utáni kontroll.
Egyéb tudnivalók:
Korábbi leleteit mindig hozza magával. A vizsgálat emlőimpantátum megléte esetén is elvégezhető. A vizsgálat előtt kérjük ne használjon testápolót és dezodort. A vizsgálat lehetséges szoptatós kismamák esetében is, azonban a szoptatás csak a vizsgálatot követő 24 órával követően folytatható.
Mikor nem javasoljuk:
Várandósság alatt, vagy ha 1 éven belül volt már mammográfiás vizsgálata.
Mammográfia
Kiegészítő emlő képalkotó vizsgálatok
Kontrasztanyagos emlő
(MR Signa Voyager)
Ultrahang vizsgálat
(Logiq Fortis)
Fizikális emlődiagnosztika.
Szükség esetén labordiagnosztika.
GYIK
Vizsgálati információk
Javasolt előzetesen áttekinteni az egészségügyi előzményeit, beleértve a korábbi betegségeket, műtéteket, gyógyszereket vagy allergiákat. Ez segíthet az orvosnak a pontosabb képet kapni az egészségi állapotáról.
A vizsgálat előtti éjszakán lehet, hogy nem szabad enni vagy inni bizonyos időpontig, különösen akkor, ha vérvétel vagy egyéb laborvizsgálatok vannak soron.
Ha rendszeresen szed bármilyen gyógyszert, kérdezze meg az orvost, hogy szükséges-e felfüggeszteni vagy módosítani a gyógyszeradagolást a vizsgálat előtt.
Ha szükséges, vigyen magával valakit, aki elkísér az orvosi vizsgálatra. Ez különösen akkor fontos, ha olyan vizsgálatra megy, ahol lehet, hogy befolyásolhatják az állapotát, vagy amely után nem ajánlott vezetni.
Ne habozzon feltenni a kérdéseit az orvosnak. Legyenek ezek az egészségügyi problémák, a vizsgálat menete vagy az eredmények értelmezése. A pontos információk segíthetnek megérteni az egészségi állapotát és a teendőket.
Ha tudja, hogy milyen típusú vizsgálatra kell mennie, tájékozódjon előre, hogy mire számíthat. Például ha vérvételre megy, akkor lehet, hogy üres gyomorral kell megjelennie.
Próbáljon meg nyugodtan maradni és stresszmentesen kezelni az orvosi vizsgálatot. Az orvosok és az egészségügyi szakemberek tapasztaltak az ilyen helyzetekben, és segítenek önnek.
Érdeklődjön telefonon a +36 1 870 000 vagy a +36 33 542 777-es telefonszámon.